Akcja „COVID-19 nas nie powstrzyma!” Licytacje na rzecz Podopiecznych z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

 

W kwietniu br. miała się odbyć II edycja Wrocławskiej Gali Charytatywnej, ale z powodu pandemii została odroczona do momentu aż sytuacja się ustabilizuje. Obserwując co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu, a więc na Dolnym Śląsku, jak epidemia wpływa na organizacje pomocowe i jakie niesie zagrożenie dla ich funkcjonowania, zdecydowaliśmy, że część darów przeznaczonych na Galę, przekażemy na pomoc najmłodszym, potrzebującym – Podopiecznym z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, które wspieramy od lat biorąc udział w organizowanych przez Fundację zbiórkach i projektach.

Dotknęło nas jakie konsekwencje dla Fundacji może nieść za sobą stan epidemii, która pod swoją opieką ma ponad 60 dzieci, nie tylko z Wrocławia, ale i z całego województwa dolnośląskiego. Ograniczenia związane z brakiem możliwości przeprowadzenia corocznych akcji dobroczynnych – Wrocławskiego Biegu Sponsorowanego, kwest i zbiórek w ramach akcji Pola Nadziei – pozbawi Hospicjum 300 tys. zł dochodu co stanowi sporą część rocznego budżetu przeznaczanego na pomoc Podopiecznym. Podobna sytuacja jest z wpływami z 1%, które stanowią, aż 30% budżetu Hospicjum. Okres gospodarczej zapaści i kryzysu sprawi, że wpływy z niego będą znacząco uszczuplone. Dlatego już teraz należy przygotować się na to, co czeka ich w przyszłości, co będzie z pewnością długofalowym skutkiem pandemii z jaką borykamy się wszyscy od początku marca.

Podopieczni Hospicjum to dzieci nieuleczalnie i przewlekle chore, które zostają odesłane ze szpitala do domu bez możliwości medycznych na ich wyleczenie. Muszą być pod stałą opieką specjalistów aby móc funkcjonować bez bólu i cierpienia. Każde dziecko pod opieką Hospicjum ma zapewnioną wizytę pielęgniarską, lekarską, wsparcie psychologa, rehabilitację, neurologopedę oraz w miarę możliwości projektu „Per Aspera ad Astra” opiekę wytchnieniową –  co niestety zostało w obecnej sytuacji ograniczone do minimum.

Dla nas, okres izolacji w domach jest trudnym doświadczeniem, ale wiemy, że kiedyś wrócimy do normalności. Rodziny pod opieką Hospicjum funkcjonują tak przez cały czas, bez szansy na powrót do „zwykłego” życia. Możemy sobie wyobrazić co naprawdę znaczy być zamkniętym w domu, ograniczonym, przywiązanym do tego miejsca, tak jak chore dzieci i opiekujący się nimi Rodzice. Mamy szansę przekonać się, jak wiele trudności trzeba pokonać, czego wymaga zorganizowanie życia w sytuacji choroby, która na stałe zmienia sposób funkcjonowania całej rodziny.

Co jest potrzebne?

To co jest potrzebne Pacjentom Hospicjum to sprzęt oraz leki, które podnoszą jakość ich życia i są niezbędne w jakże trudnej codzienności. Miesięczne koszty leków to kwoty rzędu nawet 1000 zł na jedno dziecko, rehabilitacji – 750 zł, nie wspominając już o sprzęcie medycznym czy opiece specjalistów i lekarzy – koncentrator tlenu to koszt nawet 4000 zł, ssaka elektrycznego – 3000 zł, pompy infuzyjnej – 4000 zł.

Jak można pomóc?

Rozpoczynamy akcję licytacje na rzecz Podopiecznych z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Zapraszamy wszystkich do udziału w licytacjach prowadzonych na naszym firmowym fanpage’u na Facebooku, gdzie wylicytowaną kwotę wygrany wpłaca do skarbonki zrzutki: https://zrzutka.pl/z/inmednapomoc

Licytacje potrwają od 20 maja do 1 czerwca na stronie wydarzenia www.facebook.com/events/2611595839061795/

Co będzie można wylicytować?

Na początek licytowana będzie fotografia wrocławskiego Ratusza wykonana przez Janusza Krzeszowskiego – słynnego z pięknych zdjęć Wrocławia, którą przekazał w darze Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Licytacja potrwa od 20 do 22 maja 2020 roku. W następnej kolejności będzie można wylicytować głośnik mobilny JBL Flip 4 (25-27 maja), a na Wielki Finał – koszulkę Roberta Lewandowskiego z jego oryginalnym podpisem. Licytacja koszulki rozpocznie się 28 maja a zakończy 1 czerwca w Dzień Dziecka!

Zapraszamy także do wpłat na rzecz Hospicjum osoby, które wzięły udział w licytacji, chociaż ich propozycje zostały przelicytowane. Pamiętaj, każdy grosz się liczy!

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Projekt unijny