Panele nadłóżkowe należą do grupy podstawowego wyposażenia sal chorych w szpitalach. Instalowane są na ścianie, tuż nad łóżkiem pacjenta. Znacząco zwiększają komfort obsługi pacjenta, zapewniając wygodny dostęp do energii elektrycznej i punktów poboru gazów medycznych. Warto mieć na uwadze, że panele nadłóżkowe to urządzenia medyczne. Z tego powodu muszą spełniać restrykcyjne normy europejskie, posiadać znak zgodności CE oraz być zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów  Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

 

Panele nadłóżkowe. Najważniejsze funkcje

Panele nadłóżkowe wyposażone są w część elektryczno-oświetleniową oraz punkty poboru gazów medycznych (np. tlen, próżnia, sprężone powietrze). Znajdują się w nich instalacje zasilające i sygnałowe. Za pomocą paneli nadłóżkowych można bezpiecznie podawać pacjentom gazy medyczne, korzystając z centralnego systemu dystrybucji. Z poziomu panelu można wygodnie sterować oświetleniem nocnym, punktowym oraz ogólnym. Posiadają one dostęp do sieci teleinformatycznej i telefonicznej. Ponad to, panele nadłóżkowe przystosowane są do instalacji każdego rodzaju systemu przywoławczego i manipulatorów do wzywania pielęgniarek. Można do nich podłączać aparaturę medyczną, korzystając z gniazd wyrównywania potencjałów. 

To jednak nie wszystkie ich funkcje. Panele nadłóżkowe mogą zostać dodatkowo wyposażone w porty USB oraz dodatkowe gniazdka elektryczne. Bardzo często montuje się na nich szyny medyczne lub półki. Do szyn można mocować sprzęt medyczny za pomocą uchwytów szybkomocujących. 

Panele nadłóżkowe pozwalają zgromadzić dużą ilość aparatury medycznej na ograniczonej przestrzeni i ergonomicznie wykorzystać obszar wokół łóżka pacjenta. Panele medyczne nie tylko zwiększają efektywność pracy personelu medycznego, ale także maksymalizują bezpieczeństwo pacjentów, pozytywnie wpływają na komfort przebywania w szpitalu i poprawią wydajność obsługi pacjenta. Jest to możliwe dzięki integracji różnych źródeł mediów w jednym miejscu.

 

Panele nadłóżkowe. Specyfikacja techniczna

Panele nadłóżkowe to uniwersalne urządzenia medyczne, których funkcje i parametry można dowolnie konfigurować w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości przestrzennych. Mogą one obsługiwać jedno lub więcej łóżek. Produkowane są z aluminium, które jest materiałem lekkim, nietoksycznym i odpornym na korozję. Panele nadłóżkowe są bezpieczne biologicznie, nie sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów czy osadzaniu się kurzu i pozwalają dzięki temu na bezproblemowe utrzymanie czystości. Do ich produkcji wykorzystuje się także szkło hartowane i płyty z ognioodpornym laminatem HPL. Alternatywą tradycyjnego aluminium anodowanego jest aluminium malowane na dowolny kolor z palety RAL lub wykończone innowacyjnym technologicznie materiałem powierzchniowym Corian. Materiał wykończeniowy jest odporny na promienie UV i środki dezynfekujące. Walory estetyczne finalnego produktu są szczególnie istotne w przypadku paneli nadłóżkowych, przeznaczonych do szpitalnych sal dziecięcych. 

Panele nadłóżkowe wykorzystywane są nie tylko na izbach przyjęć, ale także na salach wybudzeń i w oddziałach intensywnej terapii. Profil panelu jest płaski i obły, bez ostrych krawędzi, dlatego w 100% odpowiada zaleceniom sanitarno-epidemiologicznym. Użytkowanie paneli jest wyjątkowo proste, a najwyższa jakość produktów zapewnia ich wieloletnie i bezawaryjne funkcjonowanie.

Możliwość wykorzystania różnych projektów graficznych sprawia, że panele można łatwo dostosować do aranżacji wnętrza i zwiększyć atrakcyjność odbioru optycznego. W panelach nadłóżkowych stosuje się tradycyjne oświetlenie jarzeniowe  lub nowoczesne diody LED. 

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Projekt unijny