Usługi medyczne, a więc i leczenie szpitalne, coraz częściej bywają skomercjalizowane. W dobie regularnego ograniczania zakresu usług dostępnych z finansowania składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz wskutek wydłużających się kolejek w oczekiwaniu na zabieg lub wizytę u specjalisty nie dziwi fakt, że jest to dynamicznie rozwijający się sektor gospodarki. Płatne usługi medyczne mają sporo zalet, co coraz częściej doceniają pacjenci. W prywatnych przychodniach czy szpitalach wizyta lub konsultacja u specjalisty dostępna jest od ręki lub w bardzo krótkim terminie, zupełnie inne są również poziom obsługi i warunki hospitalizacji leczonych. Jeśli chodzi o dostęp do specjalistów, sektor publiczny wypada szczególnie źle. Długie oczekiwanie na wizytę w przypadku chorób wymagających profilaktyki, szybkiej diagnozy i natychmiastowego podjęcia leczenia (np. nowotworowych czy jaskry) skłania pacjentów do jego rozpoczęcia na własną rękę, bez oglądania się na pomoc państwa. A ogólnie dostępne badania diagnostyczne najczęściej i tak są płatne. Nie lepiej publiczne placówki wypadają, jeśli chodzi o stosowanie najnowszych metod leczenia, na których wprowadzenie zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić. Pomińmy milczeniem zalety szpitalnego wyżywienia. Niszę tę więc wypełniają niepubliczne zakłady oferujące wysoką jakość usług realizowanych przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu i w kompleksowo wyposażonych gabinetach czy salach szpitalnych.

Za co opłata?

Podstawą korzystania z płatnych usług medycznych jest właśnie odpłatność. Każdy jednak, kto leczył się w prywatnej placówce leczniczej, od razu dostrzeże przepaść dzieląca ją od publicznej służby zdrowia. Przede wszystkim oferuje czyste i zadbane otoczenie, zwykle klimatyzowane pomieszczenia, dużo wyższe standardy obsługi pacjentów i nowoczesne wyposażenie, zarówno gabinetów, sal operacyjnych, jak i sal szpitalnych. Zwłaszcza te ostatnie mogą robić wrażenie. Estetyczne, często wręcz luksusowo wyposażone, z darmowym dostępem do Internetu, elementy medycznego wyposażenia, jak np. panele nadłóżkowe zgrabnie wkomponowane w wystrój pomieszczenia, wszystko to sprawia, że leczenie w takich warunkach przebiega szybko i sprawnie oraz, o ile to możliwe, przyjemnie. Pacjenci mają do dyspozycji komfortowe rozwiązania, np. wejścia USB, dostęp do sieci teleinformatycznej, zapewniające intymność i wygodę oświetlenie itp. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego designu i połączeń materiałów nietypowych dla zastosowania
w medycynie, takie wyposażenie sal szpitalnych w prywatnych klinikach pozwala zapomnieć na chwilę o potrzebie hospitalizacji, a przytulne pomieszczenia, wprawiając pacjentów w dobry nastrój pozwalają na szybszą ich rekonwalescencję.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Projekt unijny