DuPont™ Corian®

 

DuPont ™ Corian®, to nowoczesny materiał powierzchniowy high-tech, który efektownie ilustruje tę funkcję. Stworzony jako wyższa alternatywa dla tradycyjnych materiałów powierzchniowych, jest obecnie uznanym w środowisku międzynarodowym materiałem, cenionym za wyjątkową wszechstronność, piękno i niemal nieograniczone możliwości zastosowania w przestrzeniach mieszkalnych oraz publicznych, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. DuPont™ Corian® uosabia ducha niekończącej się ewolucji, został zbudowany na światowej klasie specjalistycznej wiedzy w nauce, technologii i marketingu oraz godnemu pozazdroszczenia dziedzictwu prawdziwej innowacji.

Corian jest materiałem o charakterze trwałym, jednorodnym i nieporowatym, składającym się z żywicy akrylowej oraz substancji mineralnych pochodzenia naturalnego. Skład taki nadaje temu materiałowi następujące cechy: trwałość, odporność na zarysowania i uderzenia, jednorodność, zdolność do przepuszczania światła, a także obojętność chemiczna i nietoksyczność. Dzięki jednorodnej i nieporowatej strukturze Corian jest materiałem, na którym nie osadzają się i nie gromadzą bakterie, wirusy oraz grzyby i pleśnie, równie trudno utrzymuje się też na jego powierzchni brud. Czyni to z Corianu materiał bardzo pomocny przy wyposażaniu pomieszczeń w placówkach służby zdrowia. Gdzie znajdzie zastosowanie? Jako, że Corian jest tworzywem o dużej plastyczności (daje się kształtować jak drewno i przy pomocy tych samych narzędzi!) i można z łatwością łączyć go bezszwowo, stosowany jest jako komponent do wyrobu zlewozmywaków i lad laboratoryjnych, sprawdzi się jako okładzina ścian w pomieszczeniach służby zdrowia, także jako pokrycie blatów w recepcjach, jako wykończenie na oddziałach dziecięcych, stołówkach i w miejscach wypoczynku osób chorych. Corian uzyskał certyfikat DIN EN ISO 846, odpowiadający polskiej normie PN-EN ISO 846:2002, a przyznany po ewaluacji właściwości materiału pod względem oceny działania nań mikroorganizmów.

 

Panele nadłóżkowe MERYart, MERYcomfort, MERYwall
Corian jest również materiałem, z którego powstają panele nadłóżkowe MERYart, MERYcomfort oraz MERYwall. To stanowiska do dystrybucji gazów medycznych, energii elektrycznej, dające dostęp do łączy telemetrycznych, systemu przyzywowego i jednocześnie zapewniające oświetlenie i sali, i pacjenta. Jako, że lico panelu pokryte jest materiałem plastycznym, może ono przybierać ciekawe wizualnie, estetyczne formy oraz być zdobione wysokiej rozdzielczości nadrukiem, wybranym zgodnie z wolą klienta. Panele nadłóżkowe MERYart oferowane są w formie zarówno paneli horyzontalnych, jak i wertykalnych. Popularne są zwłaszcza w oddziałach porodowych i chirurgii plastycznej. Panele MERYcomfort oraz MERYwall oprócz podstawowych właściwości paneli nadłóżkowych dzięki niepowtarzalnemu designowi są również elementem wystroju wnętrza. Powierzchnia paneli jest odnawialna i łatwa w utrzymaniu, a uszkodzenia da się naprawić bez konieczności demontażu całego panelu. Dlatego chętnie wybierany jest przez placówki lecznicze w kraju i zagranicą.

 

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Projekt unijny