INMED S.A. od 31.03.2022 r.

 

Dopełniając obowiązku informacyjnego informujemy, że od 31 marca 2022 roku nastąpi przekształcenie naszej spółki ze spółki komandytowej na spółkę akcyjną wraz zmianą nazwy.  Spółka funkcjonująca obecnie pod nazwą INMED-Karczewscy sp. z o. o. sp. K.  będzie funkcjonowała pod nazwą INMED spółka akcyjna. Numery NIP oraz REGON pozostają bez zmian, natomiast zmienia się numer KRS.

Od tego dnia stroną umowy z Państwem będzie

 

INMED spółka akcyjna, ul. Kwiatowa 32 A, 55-330 Krępice, KRS 0000962887, REGON 930849273, NIP PL8991198153.

 

Wraz ze zmianą formy prawnej zmienia się nie tylko nazwa, ale także logo firmy. Dlaczego? O tym opowiadamy poniżej.

……………………………………………………………………………………………………………………….

Ponad 25 lat na rynku.

Rok 1996, Państwo Krystyna i Edward Karczewscy założyciele INMED-u, wykorzystują lukę na rynku i otwierają własną firmę. Początki INMED-u to biuro w mieszkaniu i magazyn mieszczący się w garażu. Dynamiczne tempo wzrostu nowo powstałego przedsiębiorstwa było wynikiem ogromnego zapotrzebowanie rynku na rozwiązania technologiczne z użyciem gazów medycznych. Obecnie cały kompleks biurowo-produkcyjny INMED-u znajduje się na powierzchni ponad 4600 m2, a firma wielokrotnie została nagrodzona za swoją działalność uzyskując m.in. tytuły Gazeli Biznesu, Perły QI w programie Najwyższa Jakość Quality International czy Diamentowej Firmy w rankingu Forbes Polska.

Od firmy lokalnej do firmy globalnej

Duże zapotrzebowanie na specjalistyczny sprzęt medyczny odnotowano nie tylko na rynku krajowym, ale także na rynkach zagranicznych. Obecnie urządzenia produkowane przez INMED można znaleźć  w ponad 30 krajach Europy, Azji, Afryki i Ameryki Południowej, a rynek ten wciąż rośnie. Według instytutu badawczego HNY Research z Honkongu, INMED znajduje się obecnie w gronie trzech największych dostawców paneli nadłóżkowych na świecie.

Dlaczego zmiana?

Celem wprowadzanych zmian jest wzmocnienie naszej pozycji jako istotnego gracza na rynku globalnym, dostarczającego sprzęt dla szpitali na całym świecie. Mocna krótka nazwa i proste, odświeżone logo mają wspomóc naszą dalszą ekspansję na rynkach zagranicznych. Zmiany identyfikacji wizualnej wprowadzane są stopniowo, tak jak ma się to przy przebudowie domu – budujemy na mocnym fundamencie naszej istniejącej tożsamości marki. Co jednak istotne nie odcinamy się od korzeni firmy – INMED, choć nie jest już bezpośrednio zarządzany przez Państwa Karczewskich, do dziś pozostaje firmą rodzinną z polskim kapitałem, co stanowi fundamenty naszej działalności.

 

Nie tylko biznes czyli jak powstała Fundacja INMED-u

Firma od lat realizuje także projekty pomocowe w kraju, ale także w najbiedniejszych rejonach świata m.in. w Afryce czy Palestynie, obecnie także, prowadzi zintensyfikowane działania pomocowe w Ukrainie. Stąd w ub. roku powołana została Fundacja INMED Krystyny i Edwarda Karczewskich, aby w pełniejszym zakresie móc wspierać potrzebujących. Fundacja ma także przypominać o korzeniach firmy dlatego nazwa ściśle powiązana została z założycielami firmy – Państwem Krystyną i Edwardem Karczewskimi. Aktualnie na stronie Fundacji prowadzona jest zbiórka na rzecz szpitali w Ukrainie, gdzie cały czas można dorzucać swoje cegiełki.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Projekt unijny