Tlenoterapia to metoda wyrównywania deficytów tego pierwiastka, wykorzystywana w przypadku niedotlenienia organizmu uwarunkowanego różnymi schorzeniami. Podawanie gazu wymaga specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu możliwe jest regulowanie przepływu, natężenia czy uzdatnianie.

Czym jest i z czego składa się SSGM?

Precyzyjne dawkowanie gazów medycznych jest niezwykle ważne w wielu sytuacjach. Przykładem może być podawanie tlenu podczas zabiegu chirurgicznego osobie, która pozostaje w stanie uśpienia i nie może samodzielnie oddychać. Przerwanie dopływu medium to zagrożenie życia pacjenta. W medycynie perfekcyjne i niezawodne działanie urządzeń stanowi warunek sukcesu każdego procesu leczenia – bez względu na to, czy jest to jedynie tlenoterapia czy poważna operacja. Precyzyjną kontrolę ułatwia elektronika, którą steruje się przez specjalny panel instalowany w każdym pomieszczeniu szpitalnym, w którym wykorzystuje się gazy. Sygnalizatory stanu gazów medycznych mogą wchodzić w skład zespołu kontrolno-informacyjnego wraz z grupą zaworowo-połączeniową oraz manometrami i czujnikami różnicy ciśnień lub być montowane indywidualnie w ścianie lub w panelu na Sali operacyjnej.

Możliwości  sygnalizatorów stanu gazów medycznych

Kontrola stanu i jakości podawanych pacjentom gazów medycznych jest niezwykle ważna, bowiem od ich jakości zależy zdrowie i życie pacjentów. Nawet najmniejsza przerwa w dostawie środka lub minimalny spadek ciśnienia stanowią poważne zagrożenie. Trudno oczekiwać, że szpital oddeleguje pracownika, który będzie fizycznie kontrolował stan gazów w instalacji. Sygnalizator SSGM zapewnia natychmiastowe dostarczenie informacji o zachodzących zmianach. W sytuacjach skrajnych, np. kiedy drastycznie spada poziom gazu w butli lub nastąpi awaria źródła, system informuje o tym alarmem optyczno- wizualnym. Elektroniczny panel wyświetla  na bieżąco informacje o stanie wszystkich ciśnienia monitorowanych gazów medycznych i próżni.. Nowoczesne, rozbudowane urządzenia SSGM pozwalają na jednoczesną kontrolę sześciu gazów, są łatwo konfigurowalne poprzez ekran dotykowy.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Projekt unijny