Będący w procesie hospitalizacji pacjent z przyczyn oczywistych nie może znajdować się przez cały czas pobytu w szpitalu pod bezpośrednią opieką lekarza czy pielęgniarki. Aby jednak zapobiec wypadkom i innym niespodziewanym sytuacjom, placówki służby zdrowia i domy opieki instalują systemy sygnalizacyjno-przyzywowe. Dzięki nim chory może, w razie konieczności, przywołać personel medyczny, który pospieszy mu z pomocą. Przycisk aktywujący taki system powinien więc znajdować się w najbliższym sąsiedztwie pacjenta, czyli być łatwo dostępny. Zwykle bywa połączony z panelem nadłóżkowym. Jak jednak działa taki system?

W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji. W celu ułatwienia kontaktu zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego.

Jak przetwarzamy Państwa dane? (Obowiązek informacyjny)
1. Administrator: Administratorem Państwa danych osobowych jest INMED-Karczewscy sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krępicach, ul. Kwiatowa 32A, 55-330 zgodnie z Polityką Prywatności INMED-Karczewscy: polityka prywatności.
2. Cele i podstawa przetwarzania: Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu skontaktowania się z Państwem, będącego realizacją naszego prawnie uzasadnionego interesu (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO) w odpowiedzi na zgłoszenie przez Państwa chęci kontaktu poprzez formularz dostępny na niniejszej stronie internetowej.
Wszelkie informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.

Ogólnie wygląda to następująco: po aktywowaniu systemu (naciśnięciu guzika, pociągnięciu za sznurek) włącza się w dyżurce alarm. Jednocześnie na umieszczonej tam tablicy kontrolnej widać, z którego pomieszczenia dochodzi sygnał. Z reguły alarm można dezaktywować przy łóżku pacjenta (znajduje się tam przycisk kasujący go), co niejako wymusza interwencję obsługi medycznej. Niektóre systemy zezwalają więc na bezpośrednią komunikację pomiędzy pacjentem a personelem. Ułatwia to doprecyzowanie, na ile konieczna jest szybka pomoc.

Zalety systemów przyzywowych

Systemy przyzywowe zapewniają bezpieczeństwo i psychiczny komfort pacjentów i usprawniają pracę obsługi jednostki, zwłaszcza podczas pracy w nocy. Mogą być instalowane zarówno w salach szpitalnych ( w panelach nadłóżkowych), jak i w toaletach. Przy pomocy sygnałów świetlnych mogą wskazywać, gdzie dokładnie potrzebna jest pomoc. Są szczególnie pomocne dla osób mających upośledzone funkcje aparatu ruchowego. Ich zaletą jest łatwość montażu (zwłaszcza tych bezprzewodowych) i prostota użycia. Duża oferta systemów na rynku pozwala na dokładne określenie i zaspokojenie potrzeb placówek medycznych, poprawie ulega również komunikacja na linii pacjent – personel.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Projekt unijny