Gazy medyczne są wykorzystywane w medycynie na szeroką skalę. Jak łatwo można się domyślić, większość instalacji gazów medycznych jest projektowana i montowana na potrzeby anestezjologii. Gazy medyczne jednak znajdują szereg zastosowań zarówno diagnostyce i profilaktyce, jak i w przechowywaniu płynów ustrojowych i organów do transplantacji. Są na co dzień niezbędne także w większości laboratoriów. Warto dowiedzieć się czegoś więcej o tych, które są najczęściej używane.

W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji. W celu ułatwienia kontaktu zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego.

Jak przetwarzamy Państwa dane? (Obowiązek informacyjny)
1. Administrator: Administratorem Państwa danych osobowych jest INMED-Karczewscy sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krępicach, ul. Kwiatowa 32A, 55-330 zgodnie z Polityką Prywatności INMED-Karczewscy: polityka prywatności.
2. Cele i podstawa przetwarzania: Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu skontaktowania się z Państwem, będącego realizacją naszego prawnie uzasadnionego interesu (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO) w odpowiedzi na zgłoszenie przez Państwa chęci kontaktu poprzez formularz dostępny na niniejszej stronie internetowej.
Wszelkie informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.

Tlen medyczny

Na podium oczywiście znajduje się tlen, który jest nam niezbędny do życia. Używa się go m.in. przy resuscytacji. Ma szerokie zastosowanie w przypadku leczenia zaburzeń oddychania. Podaje się go w celu wspomagania tego procesu i lepszej wentylacji płuc. Tlen jest także niezbędny do działania komór hiperbarycznych.

Sprężone powietrze

Sprężone powietrze to po prostu mieszkanka gazów, którymi oddychamy na co dzień. Sprężone powietrze jest wykorzystywane też jako napęd niektórych sprzętów medycznych. Powszechnie znane jest jego zastosowanie jako nośnika, którym podaje się wziewne anestetyki. Produkt ten może mieć różne zastosowanie, np. stomatologiczne, lecznicze czy techniczne.

Tlenek azotu

Tlenek azotu jest gazem, który spełnia wiele ważnych funkcji fizjologicznych u ssaków, w tym u człowieka. Między innymi rozszerza on naczynia w płucach. Jest niezastąpiony w przypadku leczenia wcześniaków.

Dwutlenek węgla

Dwutlenek węgla w postaci gazu medycznego używany jest najczęściej przy różnego rodzaju zabiegach. Zazwyczaj znajduje zastosowanie przy endoskopii, laparoskopii czy artroskopii. W fazie ciekłej może być stosowany do krioterapii lub lokalnej analgezji poprzez zastosowanie zewnętrzne na powierzchni skóry.

Azot

Azot jest niezastąpiony w medycynie wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie przez dłuższy czas bardzo niskiej temperatury. Używa się go w postaci ciekłej.

Podtlenek azotu

Podtlenek azotu zazwyczaj wykorzystuje się w medycynie w parze z tlenem. Mieszanka działa na pacjenta odprężająco, relaksująco i przeciwbólowo. Ma szerokie zastosowanie w stomatologii. Powszechnie znany jest jako gaz rozweselający.

Hel

Medycznego helu również najczęściej używa się w połączeniu z tlenem. Jego zadaniem jest leczenie schorzeń dróg oddechowych. Objawy choroby są dla pacjenta mniej dokuczliwe i o wiele łatwiej mu się oddycha. Hel w postaci płynnej stosuje się do m.in. do chłodzenia rezonansu magnetycznego.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Projekt unijny