Placówki zajmujące się opieką medyczną często wykorzystują w swej praktyce stosowanie gazów medycznych i próżni. Rozwiązanie to wymaga wdrożenia określonych przepisów, dzięki którym cała instalacja jest bezpieczna w użyciu, zarówno dla pacjentów, jak i personelu medycznego. O przepisach wiele pożytecznych informacji znajdziecie w innych artykułach naszego blogu. Dziś podpowiemy, jak wybrać właściwego producenta systemów rurociągowych do gazów medycznych. Nie jest to sprawa oczywista, firma zajmująca się tworzeniem instalacji gazowych niekoniecznie jest w stanie zaprojektować, zainstalować i uruchomić instalację do gazów medycznych w szpitalu. Jak zatem wybrać firmę, która spełni nasze oczekiwania?

W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji. W celu ułatwienia kontaktu zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego.

Jak przetwarzamy Państwa dane? (Obowiązek informacyjny)
1. Administrator: Administratorem Państwa danych osobowych jest INMED-Karczewscy sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krępicach, ul. Kwiatowa 32A, 55-330 zgodnie z Polityką Prywatności INMED-Karczewscy: polityka prywatności.
2. Cele i podstawa przetwarzania: Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu skontaktowania się z Państwem, będącego realizacją naszego prawnie uzasadnionego interesu (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO) w odpowiedzi na zgłoszenie przez Państwa chęci kontaktu poprzez formularz dostępny na niniejszej stronie internetowej.
Wszelkie informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.

Certyfikaty gwarancją jakości

Firmy projektujące i produkujące całe systemy rurociągów do gazów medycznych oraz podzespoły do nich muszą spełniać więc określone kryteria zawarte w regulacjach prawnych. Dlatego placówki opieki medycznej w obliczu zamówienia takiego systemu coraz częściej sięgają po wykonawców legitymujących się nie tylko portfolio i referencjami, ale przede wszystkim dokumentami potwierdzającymi kwalifikacje do projektowania, wykonania i montażu takiego systemu, czyli wyrobu medycznego. Podstawowym certyfikatem, który taka firma mieć powinna jest certyfikat zarządzania zgodny z systemem ISO PN-EN 13485 w odpowiednim zakresie – tu w zakresie projektowania, produkcji, instalowania, dystrybucji
i serwisowania wyrobów medycznych (ze wskazaniem systemów rurociągowych do gazów medycznych). Dobrze jest, jeśli certyfikat ten firma posiada od dłuższego czasu, zaś jego status jest potwierdzany kolejnymi corocznymi audytami. Dodatkowym atutem jest posiadanie ISO 9001 (certyfikacja systemu zarządzania jakością), co potwierdza to nie tylko zgodność wyrobu ze specyfikacją, ale i umiejętność produkcji przez zakład na niezmiennie wysokim poziomie. Następnym istotnym certyfikatem jest uzyskanie znaku CE na określony wyrób. Znak ten nadawany jest przez określoną jednostkę certyfikującą, poświadczającą spełnianie przez wyrób (system rurociągowy) normy PN-EN ISO 7396-1:2016. Norma ta szczegółowo wyznacza poszczególne etapy procesu produkcyjnego, zakres stosowanych materiałów i rodzaj urządzeń, dzięki czemu powstałą w efekcie końcowym instalację można uznać za wykonaną zgodnie z wytycznymi normy. Wspomniana norma wyznacza także system kontroli na poszczególnych etapach wykonywania prac. Nadanie instalacji odpowiedniego znaku CE i wystawienie deklaracji zgodności dopuszcza ją do użytku.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Projekt unijny