Kolumna anestezjologiczna to nowoczesne urządzenie spełniające kryteria wyrobu medycznego (zgodnie z wytycznymi Ustawy o wyrobach medycznych implementującej regulacje Dyrektywy 93/42/EEC). Jest odmianą kolumny zasilającej, przeznaczoną do wsparcia pracy anestezjologów. Umieszczana jest na salach operacyjnych, oddziałach intensywnej terapii czy szpitalnych oddziałach ratunkowych w celu dostarczenia środków ogólnego znieczulenia, systemu intensywnej terapii, monitoringu stanu zdrowia itp., w zależności od wymagań placówki co do zakresu funkcjonalności urządzenia. Zwykle montowana jest na stropie i ma kompaktową budowę, co pozwala na jej komfortowe użycie i częste zmiany konfiguracji. Posiada bowiem uchwyty, panele, półki czy szyny, do których można zainstalować niezbędne do danego zabiegu wyposażenie medyczne. Posiada też elastyczne ramię (lub ramiona) wyposażone w urządzenia ułatwiające ruch i specjalistyczne hamulce, poprzez instalację przyłączy, gniazdek elektrycznych i teleinformatycznych, manometrów itd. zapewnia łatwy i nieskrępowany dostęp do dostarczanych mediów.

W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji. W celu ułatwienia kontaktu zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego.

Jak przetwarzamy Państwa dane? (Obowiązek informacyjny)
1. Administrator: Administratorem Państwa danych osobowych jest INMED-Karczewscy sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krępicach, ul. Kwiatowa 32A, 55-330 zgodnie z Polityką Prywatności INMED-Karczewscy: polityka prywatności.
2. Cele i podstawa przetwarzania: Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu skontaktowania się z Państwem, będącego realizacją naszego prawnie uzasadnionego interesu (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO) w odpowiedzi na zgłoszenie przez Państwa chęci kontaktu poprzez formularz dostępny na niniejszej stronie internetowej.
Wszelkie informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.

Zalety umieszczenia mediów w kolumnach

Kolumny zasilające (w tym anestezjologiczne) cechuje kilka zalet. Poprzez swoją elastyczność w konstrukcji zwiększają efektywność opieki medycznej, ułatwiając pracę personelowi medycznemu w jakimkolwiek miejscu sali. Dzięki takiej metodzie dostarczenia mediów bezpośrednio do pacjenta, unika się leżących na podłodze przewodów i eliminuje potrzebę przesuwania sprzętów, co umożliwia pełne wykorzystanie przestrzeni. To rozwiązanie sprzyja również wygodzie – zastosowanie uchwytów, zaczepów, szyn itd. zezwala na szybką i łatwą rekonfigurację urządzenia przed zabiegiem lub dostosowanie go do określonych zadań już po jego wykonaniu. Pozwala więc na dowolne kształtowanie stanowiska pracy lekarza. Dzięki zastosowaniu mechanizmów napędowych i hamulcowych, przesuwanie i przemieszczanie kolumny w trybie 3D staje się bezwysiłkowe.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Projekt unijny