Medyczne kolumny zasilające są powszechnie wykorzystywane na salach operacyjnych. Dostosowuje się je do montażu w pozycji sufitowej, jeżeli wytrzymałość stropu na to pozwala lub umieszcza w pozycji stojącej. Zadaniem kolumn medycznych jest zasilenie stanowiska pracy specjalisty medycyny w energię elektryczną, gazy medyczne, łączność audiowizualną i zintegrowaną aparaturę medyczną do wykonywania zabiegów. Ze względu na konfigurację i specyfikę pracy kolumny zasilające możemy podzielić na:

  • chirurgiczne,
  • anestezjologiczne,
  • endoskopowe
  • sal OIT

Kolumny wykonuje się z aluminiowej malowanej obudowy zabezpieczającej delikatną aparaturę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Są niezastąpione pod względem organizacji sprzętu i pracy. Powodują, że operator urządzeń medycznych wszystkie niezbędne sprzęty do sprawnego wykonywania zabiegu ma pod ręką. W kolumnie medycznej może znajdować się instalacje do odprowadzania gazów anestezjologicznych takich jak tlen czy izofluran, kanał endoskopu, narzędzia robocze, porty kamery czy konsola sterująca sprzętem.

Zalety instalacji kolumn zasilających

Kolumny zapewniają bezpieczeństwo na bloku operacyjnym i organizują przestrzeń dzięki pozbyciu się niepotrzebnych przedmiotów z podłogi. Do tego kolumny można modyfikować. Istnieje możliwość łączenia kolumn anestezjologicznych z chirurgicznymi oraz montowania dodatkowych komponentów takich, jak kanały wewnętrzne do podłączania kolejnych urządzeń czy podwójne ramiona. Kolumny zasilające są mobilne i łatwo je przesuwać podczas zabiegu dzięki zastosowaniu mechanizmu podwójnych łożysk i hamulców elektromechanicznych. Rozmiar i charakter kolumn zasilających dopasowywany jest indywidualnie do zapotrzebowania danej sali i specjalistów. Urządzenia te projektowane są w celu jak największej optymalizacji pracy i wykonane z materiałów szczelnych, łatwych do dezynfekcji. Jednocześnie zyskując coraz większą popularność i stanowią standardowe wyposażenie sal operacyjnych i zabiegowych.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Projekt unijny