Skuteczne leczenie pacjentów w warunkach szpitalnych wymusza na placówkach medycznych stosowanie rozwiązań technicznych, dzięki którym ich działania będą szybkie i zapewnią leczonej osobie maksymalne bezpieczeństwo. Dlatego, w celu zapewnienia chorym nieprzerwanego dostępu do substancji i aparatów podtrzymujących życie, w salach oddziałów intensywnej opieki medycznej, intensywnej terapii czy podstawowej opieki stosuje się urządzenia, dzięki którym powyższe cele są możliwe do realizacji w prosty sposób. Są to mosty zasilające. Urządzenia te dostarczają niemal bezpośrednio do wezgłowia chorego gazy medyczne oraz media potrzebne do zasilania aparatów monitorujących stan zdrowia pacjenta. Są uniwersalnymi konstrukcjami, łatwo je więc modyfikować zgodnie ze specyfikacją zamawiającego. Nowoczesne mosty zasilające mają możliwość rozdzielenia funkcji monitorujących i infuzyjnych, przez co łatwiej jest zorganizować indywidualną konfigurację dla każdego chorego. Do tego zapewniają oświetlenie – ledowe lub świetlówkowe – ogólne i nocne.
W takich konstrukcjach istnieje również możliwość założenia instalacji teleinformatycznej (zezwala podłączenie urządzeń do całodobowego monitoringu stanu pacjenta) oraz przyzywowej..

Zalety rozwiązania

Urządzenie znacznie usprawnia opiekę nad chorym, ale i ułatwia pracę personelu szpitala lub placówki medycznej. Poprzez zamontowanie mostu w suficie konstrukcja jest łatwiejsza w konfiguracji i rozbudowie niż panele naścienne, można bowiem dołączać do niej ruchome ramiona, szyny montażowe, konsole infuzyjne, ponadto zawiesić kosze lub półki. Aparatura wskazana jest też do instalacji w salach o dużym stopniu przeszklenia, co zapewni pacjentom niezakłócony dostęp do światła słonecznego. Poprowadzenie systemu rurociągowego gazów medycznych i innych instalacji pod sufitem ułatwia do nich dostęp w razie awarii, sufity są zazwyczaj przykryte łatwo demontowalnymi panelami lub kasetonami. Takie umiejscowienie urządzenia wyklucza również leżącą na podłodze plątaninę kabli.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Projekt unijny