Innowacyjność jest dziś specyfiką wielu dziedzin naszego życia, w tym także medycyny. Rozwój technologiczny oraz coraz bardziej zaawansowane urządzenia sprawiają, że większy komfort odczuwa zarówno pacjent, jak i służba medyczna.

Komfortowe systemy obsługi pacjenta

Jednym z najważniejszych miejsc w szpitalu – poza salą operacyjną – jest sala intensywnej terapii, w której pacjenci dochodzą do zdrowia po skomplikowanych, często ratujących życie, zabiegach. W takim pomieszczeniu niezwykle ważne jest zapewnienie dostępu do wszystkich możliwych środków technicznych, dzięki którym interwencja w razie problemów będzie szybka i skuteczna, a podawanie leków i monitorowanie stanu zdrowia – efektywne i proste. Pomocne w tych salach są sufitowe mosty zasilające, które dzięki swojej konstrukcji są wygodne w obsłudze, zapewniają dostęp do pacjenta z każdej strony, a jednocześnie zapewniają podłączenie niezbędnej aparatury medycznej służącej do podtrzymania życia pacjenta. Sale chorych to z kolei miejsce, gdzie pacjenci dochodzą do zdrowia po zabiegach medycznych. Coraz częściej chcemy aby sale te były miłym miejscem nie koniecznie przypominającym sale szpitalne z czasów minionej epoki. Zapewnieniem domowego wystroju mogą pomóc nowoczesne panele przyłóżkowe,. To nie tylko produkty estetyczne, doskonale komponujące się z wnętrzami nowoczesnych szpitali, ale przede wszystkim posiadające wszystkie niezbędne przyłącza w jednym miejscu wkomponowane w panel.

Innowacje w sali operacyjnej

Wśród pomieszczeń, w których technika i nowoczesne technologie mają największe znaczenie z pewnością są sale operacyjne. Wykorzystywana w nich aparatura i urządzenia pomagają w ratowaniu życia – bez nich nie byłoby możliwe wykonanie nawet najprostszego zabiegu. Na pierwszym planie znajdują się rozwiązania dla anestezjologów, w tym szczególnie istotne instalacje gazów medycznych zapewniające dostęp do gazów medycznych Są niezbędne zarówno do wprowadzania pacjenta w stan narkozy, jak i do podtrzymywania jego oddychania w trakcie operacji.

Niezwykle cennym rozwiązaniem są tzw. Sufitowe kolumny zasilające, czyli skomplikowane urządzenia łączące w sobie wszystkie niezbędne w sali operacyjnej media oraz półki pod aparaturę medyczną. W jednej takiej kolumnie mogą znajdować się gniazda zasilania, punkty poboru gazów medycznych, gniazda teleinformatyczne, systemy alarmowe, gniazda wyrównania potencjałów , uchwyty, szuflady i półki na różne niezbędne narzędzia, jak np. pompy infuzyjne czy też aparaturę.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Projekt unijny