W szpitalach i placówkach medycznych, gdzie prowadzi się długotrwałą opiekę pacjentów aby zapewnić chorym oraz personelowi medycznemu łatwość dostępu do najważniejszych mediów, usprawnić procesy diagnostyczny, zabiegu oraz opieki stosuje się panele nadłóżkowe. W zależności od przeznaczenia sali, wykorzystuje się różne modele paneli. Urządzenia te mają szczególne znaczenie w procesie leczenia – pozwalają na zgromadzenie w jednym miejscu zasilania w najważniejsze media – energię elektryczną, gazy medyczne, sieć teleinformatyczną. Dzięki takiemu kompaktowemu rozwiązaniu możliwe jest szybkie, sprawne i bezpieczne rozpoczęcie leczenia. Ale to nie wszystko. Panele takie bowiem zawierają również instalacje użyteczne z punktu widzenia pacjenta. Posiadają wbudowany system przyzywowy, zapewniają oświetlenie, czasem połączenie z Internetem, w niektórych przypadkach również możliwość przyłączenia wtyczki USB i możliwość ładowania jakże powszechnych urządzeń takich jak smartfon czy tablet.

Panele w salach pooperacyjnych

Z punktu widzenia przeznaczenia, inne panele stosuje się w salach oddziałowych, gdzie leczy się poszczególne schorzenia, inne zaś w salach pooperacyjnych, oddziałach intensywnej terapii czy opieki medycznej, wszędzie tam, gdzie bezpośrednio zagrożone jest życie chorych. Poddawani leczeniu tam pacjenci wymagają stałego monitorowania ich stanu zdrowia oraz wspomożenia jednej lub kilku funkcji witalnych, np. oddychania, krążenia czy odżywiania organizmu. Właśnie z myślą o takich chorych w salach intensywnej opieki medycznej montuje się specjalistyczne panele nadłóżkowe. Muszą one sprostać zadaniu pomieszczenia większej ilości punktów dostępów do mediów: punktów poboru gazów medycznych, gniazdek elektrycznych, szybkozłączy teleinformatycznych itp. Muszą również zapewnić obsłudze możliwość bezproblemowej instalacji dodatkowego wyposażenia medycznego, stąd konstrukcja ich zawiera specjalne szyny, na których można zawiesić ssaki, inżektory, reduktory gazów i inne elementy urządzeń medycznych. Aby całość była łatwa w montażu i bezpieczna
w użytkowaniu, konstrukcja paneli do sal OIOM wykonana jest z lekkich profili aluminiowych, zapewniających maksymalną wytrzymałość szkieletu przy niewielkiej masie własnej. Ciekawostką może być fakt instalacji w niektórych modelach takich paneli oświetlenia uruchamianego ruchem ręki, co pozwala na ich bezdotykowe użytkowanie, a przez to ograniczenie ryzyka zakażenia bakteryjnego. W warunkach intensywnej terapii jest to wyjątkowo korzystne i bezpieczne rozwiązanie.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Projekt unijny