Obiekty służby zdrowia i placówki medyczne wymagają dostarczania gazów medycznych do miejsca przeprowadzania zabiegu, leczenia lub rekonwalescencji pacjentów. Ostatnim elementem rurociągu gazów medycznych są tablice poboru gazów medycznych. Oto krótka charakterystyka tablic dostępnych w ofercie firmy INMED-Karczewscy.

Wygląd zewnętrzny tablic i konfiguracja dostarczanych gazów będzie się oczywiście różnić, w zależności od specyfikacji klienta. Tak samo będzie się różnić system podłączania gazów medycznych. W ofercie odnajdziemy wszystkie najpopularniejsze systemy kodowania w tym najpopularniejsze w Polsce AGA i DIN. Dodatkowo często montowane są przyłącza do odciągu gazów anestetycznych czy gazów do zasilania narzędzi chirurgicznych. Tablice poboru gazów można podzielić na dwie podstawowe grupy: tablice natynkowe i tablice podtynkowe.

Cechą charakterystyczną tablic natynkowych jest panel, w którym zainstalowane są punkty poboru gazów. Panel wykonany jest zazwyczaj z aluminium i zawiera przynajmniej jedno przyłącze do poboru gazu,. W zależności od liczby punktów poboru panel może być wąski lub szeroki. Powierzchnia tablicy może być malowana proszkowo lub anodowana. Pomaga to w utrzymaniu higieny i umożliwia regularne czyszczenie, również środkami dezynfekującymi. Z kolei tablice podtynkowe to płyta montażowa, którą umieszcza się w obudowie z ocynkowanej stali nierdzewnej i instaluje w ścianie pod tynkiem. Na zewnątrz widać tylko sam panel tablicy (tzw. płytę czołową), który również może być malowany proszkowo, anodowany lub wykonany z miedzi przeciwdrobnoustrojowej Cu+.

. Jako alternatywę dla tablic podtynkowych stosuje się czasem tablice bez płyty czołowej. Jest to płyta montażowa z samymi punktami poboru do bezpośredniego montowania w ścianie (np. w panelach szklanych lub ze stali nierdzewnej na Salach operacyjnych)

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Projekt unijny