Oddychanie jest niezwykle ważne dla ludzkiego organizmu. Dostarcza odpowiednich ilości tlenu, niezbędnych do procesów metabolicznych, a zarazem do życia. Pojawienie się przewlekłej niewydolności oddechowej prowadzi do ogólnego niedotlenienia oraz problemów z funkcjonowaniem wielu organów.

W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji. W celu ułatwienia kontaktu zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego.

Jak przetwarzamy Państwa dane? (Obowiązek informacyjny)
1. Administrator: Administratorem Państwa danych osobowych jest INMED-Karczewscy sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krępicach, ul. Kwiatowa 32A, 55-330 zgodnie z Polityką Prywatności INMED-Karczewscy: polityka prywatności.
2. Cele i podstawa przetwarzania: Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu skontaktowania się z Państwem, będącego realizacją naszego prawnie uzasadnionego interesu (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO) w odpowiedzi na zgłoszenie przez Państwa chęci kontaktu poprzez formularz dostępny na niniejszej stronie internetowej.
Wszelkie informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.

Czym jest przewlekła niewydolność oddechowa?

PNO zazwyczaj pojawia się w konsekwencji innych schorzeń i początkowo bywa niezauważalna – dopóki nie pojawią się konkretne objawy świadczące o zmniejszonej ilości tlenu dostarczanego do komórek organizmu. Do chorób wywołujących tę dysfunkcję zalicza się miedzy innymi mukowiscydoza, choroby płuc, infekcje oskrzeli czy problemy z funkcjonowaniem układu oddechowego. Do alarmujących sytuacji mogących świadczyć o wystąpieniu PNO można zaliczyć pojawienie się uczucia duszności zarówno po wysiłku, jak i w stanie spoczynku, poranne bóle głowy, senność, częste podsypianie, ciągłe uczucie przemęczenia, ograniczenia świadomości itp. Ponieważ niedotlenienie jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia i może prowadzić do przyspieszenia akcji serca oraz nadciśnienia, a w efekcie do zawałów i udarów, konieczne jest szybkie zdiagnozowanie dolegliwości i podjecie stosownego leczenia.

Tlenoterapia w leczeniu PNO

Skutecznym sposobem na dotlenienie niewydolnego organizmu jest zwiększenie ilości tlenu we wdychanym powietrzu. Takie działanie sprawia, że przy jednym wdechu więcej tego cennego pierwiastka dostaje się do ustroju. Dzięki temu nie tylko zmniejsza się deficyt pierwiastka w tkankach, ale również poprawia się samopoczucie chorego i jego ogólny stan zdrowia. Obniżenie ciśnienia krwi ma też korzystny wpływ na stan mięśnia sercowego i ogranicza zagrożenie życia.

Podczas tlenoterapii gaz podawany jest pacjentowi przez kaniulę nosową lub maskę oddechową. Niekiedy też stosuje się specjalne nawilżacze tlenu. Typowym urządzeniem stosowanym w takich terapiach jest koncentrator tlenu – urządzenie oddzielające gaz od innych składników powietrza, zdolne dostarczyć tlen o czystości ok. 96%. W warunkach szpitalnych tlen medyczny podawany jest przez specjalne instalacje gazów medycznych.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Projekt unijny