Sterylizacja jest jedną z najważniejszych czynności wykonywanych standardowo przez pracowników służby zdrowia w szpitalach i przychodniach. Od jej starannego przeprowadzenia uzależnione jest powodzenie większości zabiegów, zarówno tych operacyjnych, jak i resekcji zęba czy nawet usuwania zaskórników w salonie kosmetycznym.

Kompleksowe wyposażenie placówek opieki medycznej – sterylizacja

Profesjonalny sprzęt medyczny stanowi podstawowe narzędzie pracy lekarza i pielęgniarki. Trudno przecież wyobrazić sobie wykonanie EKG bez odpowiedniego urządzenia, diagnozowanie nowotworów bez prześwietlenia RTG czy rezonansu magnetycznego albo monitorowania rozwoju płodu bez USG. Te aparaty stanowią niezbędny element wyposażenia każdej placówki. Jeszcze więcej wyspecjalizowanego sprzętu znajduje się w salach operacyjnych, na OIOM-ach czy w gabinetach zabiegowych. Elementem, który łączy całe wyposażenie medyczne jest precyzja jego wykonania oraz wyspecjalizowanie. Dzięki temu dany aparat czy urządzenie jest w stanie wykonywać nawet najbardziej precyzyjne zadania, dostarczając lekarzowi lub pielęgniarce niezbędnych informacji. Znaczącą grupę urządzeń medycznych stanowią te do sterylizacji.

Od ręcznej dezynfekcji po komory dezynfekcyjne

Bez względu na to, jaką specjalność mają pracownicy służb medycznych, jakie jest ich doświadczenie w zawodzie i jakie wykonują zabiegi – obowiązuje ich odkażanie rąk oraz dezynfekowanie narzędzi. Stąd też urządzenia medyczne do dezynfekcji i sterylizacji są ważną grupą produktów przeznaczonych dla szpitali i przychodni. Do najprostszych zaliczają się te do dezynfekcji ręcznej, jak specjalistyczne pistolety i urządzenia do mycia powierzchni wyposażone w dodatkowy dozownik środka czyszczącego. Na drugim końcu znalazły się nowoczesne, w pełni zautomatyzowane komory sterylizacyjne zasilane zewnętrznym źródłem pary. Takie urządzenia przeznaczone są między innymi do sterylizacji materaców z łóżek szpitalnych i kompletów pościeli. Specjalną grupę urządzeń stanowią myjnie ultradźwiękowe, w których zamiast wysokich temperatur wykorzystuje się zjawisko kawitacji. Na długiej liście znalazły się też sterylizatory, myjnie-dezynfektory i inne tego typu profesjonalne sprzęty.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Projekt unijny